Курісовська сільська рада

Березівського району Одеської області

04855 9 65 92

Телефон

25 січня 2022 року у приміщенні Березівського районного сектору з питань пробації №1 відбувся черговий попереджувально-профілактичний захід клієнтів пробації

26.01.2022

фото 1Коли людина діє відповідно до встановлених норм права, її поведінку називають правомірною. Однак, на жаль, так буває не завжди. Інколи люди порушують установлені правила, тоді і йдеться про правопорушення.

Правопорушення — це винна дія або бездіяльність особи, яка порушує встановлені норми права, завдає шкоди й спричиняє юридичну відповідальність.

Саме метою попередження вчинення правопорушень 25 січня 2022 року у приміщенні Березівського районного сектору з питань пробації №1 відбувся черговий попереджувально-профілактичний захід клієнтів пробації, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, який проведено спільно з головним юристом Березівського бюро правової допомоги Катериною Луганенко та волонтером пробації Олександром Костюковим.

Катерина Луганенко звернула увагу усіх присутніх на те, що правопорушення бувають різними. Найнебезпечнішими правопорушеннями є кримінальні. До них належать: убивство, завдання тілесних ушкоджень різного ступеня складності, хуліганство; майнові злочини — крадіжка, грабіж, розбій, шахрайство, заволодіння транспортним засобом — викрадення і чимало інших. Кримінальні правопорушення називають злочинами. Часом дуже подібні до злочинів, але менше небезпечні й
шкідливі адміністративні правопорушення. Це, наприклад, порушення Правил дорожнього руху (якщо воно не потягло тяжких наслідків), несвоєчасне отримання паспорта, проїзд у транспорті без квитка, порушення громадського порядку, вчинення домашнього насильства та інше.

Юридичну відповідальність, як і правопорушення, поділяють на окремі види. Застосування заходів відповідальності завжди несе з собою серйозні обмеження особистих чи майнових прав винної особи. Вони є справедливими: користуватися всією повнотою прав і свобод може лише той, хто при цьому не зневажає встановлених суспільством правил поведінки і не посягає на права інших осіб. Основну увагу було приділено адміністративній відповідальності — у формі адміністративних стягнень щодо громадян і фінансових та інших адміністративних санкцій щодо юридичних осіб; а також кримінальній відповідальності, конкретним проявом якої є кримінальне покарання.

Олександр Костюков розповів, що правопорушенням може бути як дія, так і бездіяльність. Убивця чи злодій свідомо вчиняє протизаконні дії. Однак коли, досягнувши 16-річчя, юнак своєчасно не отримує паспорт, теж порушується закон, але порушенням є не дії, а навпаки — їхня відсутність, бездіяльність. Ознакою правопорушення є шкода, яку воно обов’язково
завдає. Якщо йдеться про крадіжку чи пошкодження автомобіля в аварії це матеріальна шкода. Якщо внаслідок правопорушення надано шкоди здоров’ю особи – це фізична шкода. А якщо внаслідок правопорушення особа переживала, їй було завдано душевних страждань, постраждала її репутація, авторитет тощо — шкоду називають моральною.

По завершенню заходу було наголошено, що лише нашими спільними зусиллями можна змінити ситуацію на краще, що призведе до зменшення кількості вчинення правопорушень в суспільстві.

Join Us Facebook
запитай у гіда
дія центрів 1 1
Photo1643367773 (4)