Головна6 травня відзначається професійне свято – День піхоти
6 травня відзначається професійне свято – День піхоти
06.05.2025
Щороку в Україні 6 травня відзначається професійне свято – День піхоти, який є важливим способом висловлення визнання та поваги до солдатів мотопіхотних, гірсько-штурмових, механізованих частин та підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України.
Відповідно до Указу Президента України №152/2019 від 19 квітня 2019 року це свято набуло своєї дати, проте сам День піхоти має історичне коріння. Це свято закликає нас пам’ятати про значущість служби в піхоті, про жертви і, що благополучне існування нашої країни залежить від мужності та відданості її захисників.
Дата 6 травня була обрана не випадково. Саме в цей день у 1648 році українські козацькі війська в союзі з кримськими татарами перемогли в битві під Жовтими Водами (нині село Жовтоолександрівка, Кам’янського району Дніпропетровської області). Це була перша велика перемога в Українській козацькій революції під проводом Гетьмана Богдана Хмельницького. Наслідком революції стала поява Української козацької держави – Війська Запорозького. Так було започатковано новий етап в історії нашої державності.
Крім того, 6 травня відзначається релігійне свято – День Юрія (Георгія) Змієборця. Він був одним із покровителів українського війська. На Русі Святий Юрій був відомий ще з часів прийняття християнства наприкінці X століття. Його ім’я при хрещенні прийняв князь Ярослав Мудрий.
Українська піхота завжди першою зустрічає ворога. Так було в давнину, так є й сьогодні. Наші піхотинці разом з воїнами інших родів та видів військ з 2014 року під час Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил мужньо боронили Україну.
Під час широкомасштабного вторгнення воїни-піхотинці своєю кров’ю та титанічними зусиллями стримують російського агресора, ведуть запеклі бої з ворогом, вгризаються в кожен сантиметр української землі і борються до Перемоги. Зараз саме на українську піхоту випадає найбільший тягар випробувань. Вона є прикладом стійкості, відваги, братерства та незламності духу та першою палко зустрічає ворога, коли той м’ясними валами пре на наші укріплення.
Під натиском наших піхотинців ворог втік із Київської, Чернігівської та Сумської областей. Українська піхота брала участь у блискавичному контрнаступі на Харківщині, звільненні обласного центру України — міста Херсон. І за це тисячі воїнів відзначені державними нагородами.
Сьогодні українські піхотинці готові до звільнення інших територій нашої держави.
У нинішніх важких умовах особовий склад механізованих та мотопіхотних підрозділів демонструє вірність Військовій присязі та високу відповідальність.
А вогнева потужність та висока мобільність — це те, що дозволяє сучасним піхотинцям знищувати російських загарбників на полі бою.