Курісовська сільська рада

Березівського району Одеської області

04855 9 65 92

Телефон

Служба у справах дітей

1.Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини .

Лід блакитного кольору – найміцніший, а білого – значно слабший. Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см. Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані. При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.
Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов’язково легкого, який ти вільно можеш тримати в руці.
Ніколи не перевіряй товщину льоду ударами ніг! Під час руху по льоду слідкуй за його поверхнею, обходь небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність проявляй у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупинися і повертайся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.
У випадку, якщо ти все ж провалилися під лід:
Не піддавайся паніці, утримуйся на плаву, уникаючи занурення з головою.
Клич на допомогу.
Намагайся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи найого край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги.
Намагайся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу.
Вибравшись на лід, перекотися і відповзай в той бік, звідки ти прийшов, де міцність льоду вже відома.
Далі тобі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуй будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.
Якщо ти впевнений, що зможеш врятувати людину, то:
Крикни, що ти йдеш на допомогу.
Наближайся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;
Підклади під себе лижі, дошку, фанеру.
Обговори свої дії з постраждалим (домовся про команду, на яку потужним ривком ти будеш його тягнути, а він в цей час намагатиметься виштовхнути тіло на поверхню).
Не підповзаючи до самого краю ополонки, подай потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід.
Витягнувши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертайся назад.
480076716 122198039234085491 4909390614242563569 N

2. Фахівці ДСНС Березівського району спільно із Службою у справах дітей Курісовської сільської ради продовжують активну профілактичну роботу в сім’ях, спрямовану на запобігання пожежам та надзвичайним ситуаціям. Профілактичні бесіди проводилися з багатодітними сім’ями, сім’ями опікунів, прийомними сім’ями, та такими, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Громадянам нагадали основні причини та розповіли про наслідки пожеж у побуті, провели роз’яснювальну роботу стосовно вимог пожежної та техногенної безпеки. Разом з тим, рятувальники вручили відповідні пам’ятки із порадами, як запобігти біди.
Під час інформаційних заходів співробітники ДСНС провели обстеження житлових умов, перевіряли стан пічного опалення, експлуатації електроприладів та газоприладів, вказували власникам осель на існуючі недоліки та надавали рекомендації щодо їх усунення.
«Крім того, власникам будинків з печами чи грубами варто вжити заходів безпеки: при виявленні тріщин – невідкладно запросіть фахівця для ремонту, обов’язково накрийте підлогу під топковим отвором металевим листом, не зберігайте запас дров чи вугілля поблизу джерела вогню, не залишайте прилади опалення без контролю, не дозволяйте дітям самостійно топити піч, грубу, не допускайте контакту легкозаймистих речовин та матеріалів з джерелом вогню. Газові чи електричні системи опалення, також потребують пильної уваги з боку користувачів», – зазначили рятувальники.
І на останок, вогнеборці закликали громадян не провокувати пожежі в природних екосистемах. Зауважили на тому, що кожна винна особа у скоєнні даних пожеж може бути притягнута до відповідальності.
ДСНС закликає мешканців суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та утриматися від спалювання сухої рослинності. Самовільне випалювання трави може призвести до масштабних пожеж, які загрожують життю, шкодять довкіллю та можуть спричинити неконтрольоване поширення вогню.
Нагадуємо, що лише від виконання елементарних правил безпеки залежить Ваше життя і здоров’я та оточуючих вас людей.
У разі виявлення пожежі або вибухонебезпечних предметів негайно повідомляйте про це за номером 101!
491689412 122208145892085491 165217238688552879 N
Join Us Facebook
Yedem Zachepylivka 300x80
Mistsevi Petytsiyi 300x89
Gromadskyj Byudzhet E Dem 300x150

ЕЛЕКТРОННА РЕЄСТРАЦІЯ В ЗДО

ел.реєстрація в садок 1
запитай у гіда
дія центрів 1 1

Підключення до е-Черги ЦНАП та ВСЗН

Kody Dlya Chat Botiv 300x246