В Одесі відбувся онлайн-брифінг з лікарями про особливості вакцинальної кампанії у регіоні. Під час розмови експерти пояснили різницю між “ковідними” паспортами та міжнародними свідоцтвами про вакцинацію, розповіли, як і де отримати 2-ге щеплення, та про принципи роботи центрів масової вакцинації. В обговоренні взяли участь регіональна координаторка вакцинальної кампанії від COVID-19 в Одеській області Оксана Денисенко, експерт з громадського здоров’я Святослав Лінніков, а також директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги та лікарка мобільної бригади з вакцинації Олена Колоденко.
Наразі в області функціонує 8 центрів масової вакцинації, 5 з яких — в Одесі. Записатися в лист очікування на щеплення в центрі масової вакцинації можна через портал чи мобільний застосунок “Дія” або через національний контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19. Щеплюватимуть як тих, кого на вакцинацію попередньо запросили телефонним дзвінком чи смс-повідомленням, так і тих, хто записався до листа очікування, але ще не отримав запрошення. Пріоритет надаватиметься людям похилого віку. Якщо ж людина належить до пріоритетної групи, вона може записатися на вакцинацію в найближчого пункту щеплення, зателефонувавши до його реєстратури(перелік на vaccination.covid19.gov.ua) або до сімейного лікаря.
Оксана Денисенко нагадала, що щеплення є добровільним, безоплатним та поетапним. Наразі Україна перейшла на 4-й етап Дорожньої карти вакцинації, а це означає, що вже можуть щепитися люди з хронічними захворюваннями, незалежно від віку. Наразі вакцинують медиків, мешканців та персонал будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, людей віком від 60 років, маломобільних громадян, соціальних працівників, освітян, священнослужителів, військовослужбовців та співробітників структур державної безпеки, членів Олімпійської та Паралімпійської збірних України, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування усіх рівнів, працівників критичної інфраструктури, паливно-енергетичного комплексу та санаторно-курортних закладів.