Усиновлення дітей в Україні – є пріорітетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в родину, що надає їм більше прав і гарантій.
Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям, адже вони – наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наше спільне завдання, обов’язок суспільства та держави.
Найкращим влаштуванням дитини-сироти та дитини, яка залишилася без батьківського піклування, є, безумовно, усиновлення, адже при усиновленні дитини їй створюють умови справжньої сім’ї, в яких вона відчуватиме себе як вдома. Можливо, саме тому вважається, що усиновлення – це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення, можливо, що усиновлення – це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їхньої любові та піклування.
Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, адже вони стають повноправними членами сім’ї. Держава, в свою чергу, заохочує цей процес – усиновителі отримують допомогу, як при народженні дитини, а також декретну відпустку, тому кожного дня все більше наших громадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей, обділених долею.
Про те є і інші форми сімейного виховання такі, як опіка, піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, які також забезпечують виховання, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, в сім’ях.
Опіка і піклування встановлюються над дітьми, які залишилися без батьківського піклування внаслідок різних життєвих причин. Опікунами, піклувальниками найчастіше виступають родичі, а також близькі й знайомі дитині люди, яким призначається державна допомога на дітей.
Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Такі сім’ї фактично допомагають державі виховувати дітей не в інтернатах, а в кращих, сімейних умовах. Відповідно, держава призначає сім’ї допомогу на утримання дітей, грошове забезпечення прийомним батькам, а також надає соціальний супровід (постійну консультативну допомогу від соціального працівника). Діти в прийомній сім’ї зберігають статус дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування та всі пільги, призначені державою такій категорії дітей. Ті, хто взяли дітей у прийомну сім’ю, є прийомними батьками, а влаштовані діти — прийомними дітьми.
Дитячий будинок сімейного типу – це сім’я, в якій поряд з власними дітьми живуть і виховуються діти позбавлені батьківського піклування. Така сім’я може взяти на виховання від 5 до 10 прийомних дітей. Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення повноліття, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку. Держава призначає сім’ї допомогу на утримання дітей, грошове забезпечення батькам-вихователям, а також надає соціальний супровід (постійну консультативну допомогу від соціального працівника). Діти, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу, не втрачають статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, що передбачає залишення пільг, які гарантуються державою таким дітям. За вихованцями зберігаються раніше призначені аліменти, пенсії та інші виплати, які, переходять у розпорядження батьків-вихователів і витрачаються на утримання вихованців.
Особи, які взяли на виховання і спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.є батьками-вихователями
Патронатна сім’я – це особа, яка за плату, за участю членів сім’ї, здійснює тимчасовий догляд та виховання дитини на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, та виховання дитини у своєму помешканні.
На території Курісовської сільської ради функціонує один дитячий будинок сімейного типу, який створений на базі родини Кочервея Ігоря та Кочервей Марини, в якому виховується п’ятеро дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та 11 опікунських сімей в яких виховується 18 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, але цього недостатньо, щоб кожна дитина нашої громади відчула сімейну теплоту.
Якщо Ви небайдужі до долі дітей і у Вас є можливість і бажання взяти на виховання хоча б одну дитину, – зробіть це! Подаруйте щастя на цій землі хоча б одній маленькій людині, яка чекає на Вас!
ЗРОБІТЬ ПЕРШИЙ КРОК, ЗВЕРНІТЬСЯ ДО СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ КУРІСОВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ:
с. Курісове, вул. Партизанської слави, 28, Березівського району Одеської області
телефон: (04855) 9-65-92, 9-65-80
Начальник
Служби у справах дітей Курісовської сільської ради Володимир ЧОРНИЙ