Курісовська сільська рада

Березівського району Одеської області

04855 9 65 92

Телефон

Ідентифікація тварин — це необхідно!

02.05.2023

Усі ми хочемо отримувати і споживати якісні та безпечні харчові продукти, для цього необхідно забезпечити їх належну простежуваність по принципу «Від лану до столу».

Тому, шановні власники тварин, відповідно до вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», «Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби», ідентифікації та реєстрації підлягають усі тварини, які перебувають, розводяться або утримуються на території України.

Доводимо до вашого відома, що переміщення тварин (купівля/продаж, здача на забій, реалізація продуктів тваринництва)  може здійснюватися лише коли тварина ідентифікована, зареєстрована в Реєстрі.

Ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону і профілактику здоров’я худоби і, як наслідок, – здоров’я людей, а також їх забезпечення високоякісними і безпечними м’ясо-молочними продуктами та достовірною інформацією про умови їх виробництва. Обов’язкова ідентифікація тварин передбаченаЗаконом України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» 4 червня 2009 року N 1445-VI (зі змінами)

Для того, щоб ідентифікувати тварину необхідно звернутися до лікаря держаної ветеринарної медицини, який обслуговує Ваш населений пункт. Спеціаліст допоможе Вам  заповнити письмове   замовлення   на  проведення ідентифікації та реєстрації тварин установленої форми. Інформуємо, що кожна  тварина,  яка  народилася в господарстві,  повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство.

При продажі/купівлі, здачі тварини на забій необхідно звернутися до районної (міської) державної лікарні ветеринарної медицини, де Вам буде видано супровідні ветеринарні документи на тварину, заповнено відомість переміщення та зворотній бік її паспорта.

За Порушення вимог законодавства України з питань ідентифікації та реєстрації тварин власниками/утримувачами великої та дрібної рогатої худоби, свиней та коней статтею 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність.

Серед пріоритетних завдань Держпродспоживслужби є забезпечення епізоотичного благополуччя, безпечності харчових продуктів для населення та розширення міжнародних ринків збуту. Дієвим механізмом простежуваності за обігом сільськогосподарських тварин та продукції тваринного походження в Україні є сучасна система ідентифікації тварин, а саме Єдиний державний реєстр тварин, що створений з метою:

  • забезпечення єдиних принципів ідентифікації тварин, їх державного обліку та реєстрації;
  • сприяння охороні території України від занесення та розповсюдження збудників хвороб та оптимізації планування ветеринарно-санітарних заходів;
  • забезпечення споживачів тваринницької продукції оперативною і надійною інформацією щодо походження продукції тваринництва, її якості та безпеки;
  • забезпечення органів державної влади, фізичних та юридичних осіб інформацією про тварин;
  • забезпечення відстеження продукції тваринництва відповідно до міжнародних зобов’язань України.

Єдиний державний реєстр тварин – це електронна база даних про ідентифікованих сільськогосподарських тварин (велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози), їх власників, господарства, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж таких тварин, до якої зобов’язані подавати інформацію юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з:

  • розведення та утримання тварин;
  • забою та утилізації тварин;
  • продажу тварин, надання послуг зі штучного осіменіння та організації виставок тварин.

На початок 2023 року, за даними Єдиного державного реєстру тварин, в Україні налічується:

  • Великої рогатої худоби – 1 975 890 голів (найбільше у Вінницькій обл. – 154563, Полтавській обл. – 151894 і Черкаській обл. – 130052).
  • Овець – 327260 голів (найбільше в Одеській обл. – 101195, Хмельницькій обл. – 32632 і Закарпатській обл. – 34749).
  • Свиней – 130884 голів (найбільше в Сумській обл. – 15800, Львівській обл.– 13165, Полтавській обл. – 12898).
  • Кіз – 41663 голів (найбільше в Одеській обл. – 7551, Київській обл. – 7062, Львівській обл. – 3788).
  • Коней – 18176 голів (найбільше в Київській обл. – 3913, Харківській обл. – 1740, Одеській обл. – 1154).

До відома. Адміністратором Реєстру тварин є Держпродспоживслужба. Комплекс робіт з реєстрації та ідентифікації тварин виконує державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», що належить до сфери управління Держпродспоживслужби. Для реєстрації даних про ідентифіковану тварину та господарство в Реєстрі тварин суб’єктам господарювання потрібно звертатися за місцем реєстрації: 

Join Us Facebook
запитай у гіда
дія центрів 1 1
Photo1643367773 (4)