Курісовська сільська рада

Березівського району Одеської області

04855 9 65 92

Телефон

Ментальне здоров’я дітей, підлітків і батьків — у фокусі комунікаційної кампанії «Ти як?» у партнерстві з ЮНІСЕФ

10.10.2023

У партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) стартував черговий етап комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка впроваджується з ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Він присвячений ментальному здоров’ю дітей, підлітків та їхніх батьків.

Дітям як нікому складно в умовах війни, адже обсяг викликів, переживань і тривоги в цей страшний час зростає в рази. Через свій вік вони не все розуміють, тому беруть приклад із батьків — спостерігають за ними, за їхньою реакцією на ті чи ті події, копіюють поведінку. Тож батьки мають піклуватися також і про себе, пояснювати свої емоції, добирати влучні слова, щоб допомогти дітям зрозуміти, що відбувається. Наприклад, пояснити, що таке страх та чому ми інколи плачемо. Батькам важливо ділитися з дітьми знаннями та розповідати, чому необхідно прислухатися до свого внутрішнього стану. Відповіді на всі ці запитання ЮНІСЕФ зібрав в одному місці у тематичній хвилі кампанії та на спеціальній сторінці Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?».

Старт цієї тематичної хвилі став продовженням заходів, приурочених до Всесвітнього дня ментального здоров’я, який відзначався 10 жовтня. Лейтмотивом дня стали запитання «Ти як?» і заклик чесно відповісти на нього самому собі.

«Кожен день, безумовно, має бути днем ментального здоров’я. 10 жовтня — нагода вкотре про це нагадати. Ніколи не буде кращого часу, щоб зазирнути всередину себе й запитати: “Ти як?”. Щоб поділитися, що тримає, коли триматися немає за що. Історія однієї людини може стати рятівним колом для іншої, показати шлях до зростання через подолання труднощів», — зазначила Перша леді України Олена Зеленська.

За результатами опитуванням ЮНІСЕФ через U-Report Україна, 73% молодих людей віком від 14 до 34 років потребують емоційної чи психологічної підтримки. Водночас тільки 30% із них зверталися по допомогу. Крім того, дослідження демонструють, що діти та підлітки прагнуть розуміти, що відбувається з їхніми емоціями та що робити у стресовій ситуації.

«Діти кажуть, що потребують підтримки від однолітків та дорослих, але водночас бояться, що дорослі можуть знецінити або не зрозуміти їхніх переживань. А батьки не завжди знають, як підтримати себе та дитину, особливо в умовах стресу, спричиненого війною, — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. — Ми віримо, що прості поради та практики, які люди отримують у межах кампанії, допоможуть батькам власним прикладом навчити дітей краще розуміти свої емоції та справлятися з ними».

Крім того, у Всесвітній день ментального здоров’я в Києві за участі Першої леді та за підтримки ЮНІСЕФ відбувся передпоказ виставки «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей». Відвідувачі виставки познайомилися із малюнками та записами українських підлітків про жахіття, які їм довелося пережити через війну, та про те, як вона змінила їхнє життя. Це, наприклад, історія 17-річної Софії, яка втратила батька в Маріуполі й сама три тижні перебувала в окупації. Також молодь із різних міст України поділилася своїми історіями стійкості. Серед інших прозвучала історія Поліни, яка в чотири роки пережила інсульт. Реабілітуватися дівчині допомогло плавання, яке стало для неї справою життя. Але після лютого 2022-го Поліна втратила можливість займатися. Однак вона знайшла себе в іншій діяльності, яка дає наснагу жити далі.

За підтримки Міністерства освіти і науки в українських школах навчальний день 10 жовтня розпочався з присвяченого ментальному здоров’ю уроку «Ти як?». Як розпізнавати емоції та керувати ними, як і коли використовувати техніки самодопомоги, школярам розповіли психологині Світлана Ройз, Катерина Тімакіна та психолог Ілія Єлісей Касторних.

Також у цей день у межах спільної ініціативи ЮНІСЕФ, МОН та JuniorS стартував всеукраїнський флешмоб #руханкасили, яку розробила психологиня Світлана Ройз. Мета руханки та флешмобу — сприяти тому, щоб кожна дитина та кожен дорослий дізналися про важливість ментального здоров’я, а також оволоділи дуже простим інструментарієм для його підтримки. Минулого року в подібному всеукраїнському флешмобі взяли участь 5224 дитини. Тоді Національний рекорд України зафіксував кількість дітей, які взяли участь у флешмобі, як рекордну.

Тематична хвиля кампанії «Ти як?», присвячена ментальному здоров’ю дітей та їхніх батьків, реалізується ЮНІСЕФ в Україні спільно з Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України.

 

Join Us Facebook

ЕЛЕКТРОННА РЕЄСТРАЦІЯ В ЗДО

ел.реєстрація в садок 1
запитай у гіда
дія центрів 1 1

Підключення до е-Черги ЦНАП та ВСЗН

Kody Dlya Chat Botiv 300x246