Курісовська сільська рада

Березівського району Одеської області

04855 9 65 92

Телефон

Про сплату мінімального податкового зобов’язання за свій пай

06.03.2023

Курісовська сільська територіальна громада доводить до відома власників земельних ділянок, що згідно із законодавством з 2023 року власникам або користувачам земельних ділянок потрібно буде починати сплачувати мінімальне податкове зобов’язання за свій пай. В середньому це становить 1500 грн за 1 га.

Законом України від 30.11.2021 №1914 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” вводиться поняття мінімального податкового зобов’язання – МПЗ.

МПЗ – мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітезисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до цього Кодексу. Сума МПЗ, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі – підприємцю, є загальним мінімальним податковим зобов’язанням.

Якщо за підсумками року сплатили загальну суму податків за користування земельною ділянкою меншу, ніж МПЗ, то таку різницю потрібно доплатити до бюджету. Тобто МПЗ – це мінімум, який сукупно має бути сплачений з гектара.

ЗАКОН УКРАЇНИ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” від 30.11.2021 №1914

Image

Mif1 2

Join Us Facebook
запитай у гіда
дія центрів 1 1
Photo1643367773 (4)